Основною метою діяльності обслуговуючих кооперативів є надання послуг його членам у їхній господарській діяльності. Кооператив не ставить за мету отримання прибутків, а за рахунок надання інформаційних послуг, об’єднання членів кооперативу у групи, координації їх роботи забезпечує більш прибуткову діяльність своїх членів. Ідея, яка об’єднала науковців, ініціаторів створення обслуговуючого кооперативу «Перехід ІV» створити програму в інтернеті, побудованої на принципах соціальних мереж, пошукових систем, інтернет магазинів, форумів, є основою подальшої роботи кооперативу.

Завдання, які поставили перед собою організатори кооперативу, — вирішити основні проблеми, які сьогодні руйнують економіку країни, органи влади, доводять до зубожіння більшість населення країни, створюють загрозу для подальшого існування держави. Розглянемо окремо головні проблеми і наші варіанти їх вирішення.

Ера глобалізації, в якій ми зараз перебуваємо, загострила конкурентну боротьбу між великими світовими фінансовими групами, які вчорашнє протистояння між країнами замінили на запеклу війну за монополізацію: природних ресурсів, ринків збуту, банківських послуг, впливу на владу. Фактично ставши посередниками:

Дана модель життєустрою, на думку більшості передових учених-економістів світу, не тільки вичерпала свій потенціал розвитку, а спричинила загрози повномасштабної фінансової, екологічної, продуктової кризи. У світі створилася ситуація, у якій стара система на може керувати по старому, а молода генерація всіх країн світу, озброєна інтернетом, сучасними технологіями, не хоче жити по старому.

За Леніним і Марксом,- маємо революційну ситуацію, тільки не в одній- окремій країні, а в цілому світі, воєнне вирішення якої спричинить третю світову війну, яка при наявності ядерної зброї загрожує подальшому існуванню людської цивілізації на планеті. Тому передова наука світу прийшла до єдиної думки – вихід із надскладного сьогоднішнього стану — широкомасштабний розвиток у світі кооперативних відносин.

Розуміючи вище наведені проблеми не тільки України, а і світу в цілому, організатори кооперативу «Перехід ІV» пропонують просте вирішення наведених проблем через організацію кооперативу, діяльність якого, розбудова структури, управління, забезпечують останні досягнення в галузі інтернету. Запропонований нами програмний продукт, який забезпечує роботу нашого порталу, містить програми логістики, інтернет-торгівлі, пошукових систем, соціальних мереж і форумів. А тепер ще раз наголосимо на проблемах і наших пропозиціях їх вирішення:

  1. Проблема. Традиційна торгівля має два недоліки. У ціні товарів 60- 80% вартості складає націнка посередників, або спекулятивна складова. 98% часу товар перебуває на складах і полицях магазинів і тільки2% часу — у дорозі.
  2. Пропозиція вирішення. Пропонуємо замінити закупівлю товарів у магазинах попереднім замовленням через інтернет або по телефону через колцентр з обов’язковою датою і часом доставки. Створивши базу пропозицій і замовлень товарів, ми приберемо перепродавців і забезпечимо безперервний рух товару від виробника до покупця.
  3. Проблема. Перепродуючи сировину при виробництві товарів ми в десятки разів збільшуємо їхню вартість.
  4. Пропозиція вирішення. Пропонуємо замінити перепродажу – наданням послуг. Створюючи базу пропозицій і замовлень послуг, ми уникнемо багаторазових перепродаж сировини, запровадимо логістику при виробництві продукції.
  5. Проблема. 80% темпів економічного зростання країни забезпечує розвиток науки і технологій, а також їхнє впровадження у виробництво.

 Пропозиція вирішення Пропонуємо з допомогою нашого порталу створити майданчик для науковців, винахідників, де можна розмістити нові технології, а виробникам їх замовити. Даний ресурс стане потужним чинником, не тільки комерціалізації науки, а і базою розвитку бізнес – інкубаторів, появи в Україні сотень і тисяч технопарків, аналогічних американській силіконовій долині.

  1. Проблема. Глобалізація, або монополізація великими фінансовими групами природних ресурсів, ринків збуту, банківських послуг, впливу на владу, позбавляє населення країни будь-яких шансів організовувати власне виробництво. Пропозиція вирішення. Розміщуючи свої інвестиційні проекти щодо організації нових або розширення вже діючих виробництв, з вказаною вигодою для інвестора і запрошуючи покупців, на принципах кооперації, до участі у їх реалізації, створимо умови для всіх без винятку жителів України із найманих працівників стати співвласниками різноманітних компаній.
  2. Проблема. Делегування повноважень депутатам у представницьких органах влади, членам правління у комерційних структурах породжує масштабні зловживання у їхніх діях. Перевага власних інтересів перед інтересами тих, кого вони представляють, є правилом, а не винятком.

Пропозиція вирішення. Інструмент колективного голосування, реалізований на нашому порталі, забезпечує всіх бажаючих можливостю внести пропозицію, обговорити її, проголосувати і прийняти колективне рішення на рівні жителів населеного пункту, області, країни, працівників підприємства, членів партійних осередків, груп друзів і студентів. Власники підприємств можуть залучати своїх працівників не тільки до участі у виробництві, а також до управління компаніями.

Пропонується створення сайту як майданчика, на якій учасники мали б можливість кооперуватись у групи, розмістити пропозиції або замовлення своїх товарів, послуг, інвестицій, технологій. При проектуванні сайту запозичені принципи побудови сайтів інтернет-торгівлі, соціальних мереж, пошукових систем, банківських розрахунків, програми логістики транспортних послуг. Іншими словами, зроблена спроба об’єднати їхні сервіси на одному універсальному майданчику. Сайт зроблено за аналогією до сайту prom.ua. На головній сторінці пропонується обрати один із 14 запропонованих майданчиків. Після вибору майданчика користувач має можливість скористатись такими фільтрами для пошуку товарів : категорії (згруповані категорії з інших інтернет- магазинів, які об’єднують із довідником кодів товарів і послуг), фільтр за територією ( база всіх областей, міст, мікрорайонів, населених пунктів, поштових відділень), за часом (можна замовити товар на певний рік, місяць, годину, хвилину), за назвою фірми, ціною, рейтингом. Для користувачів передбачено особистий кабінет. На першому етапі на сайті розміщені наступні майданчики: